Oversigt over gruppering af hold og tidsinterval i hallen

For at overholde forsamlingsforbuddet på 100 personer, vil stævnet blive inddelt i flere enkelstående stævner. Hver række vil derfor fungere som et separat stævne. Derudover vil der blive inddelt grupper af maksimalt 8 hold, som vil være i hallen i den samme periode. Dette betyder, at der vil være et tidsinterval hvor maksimalt 8 hold afvikler alle deres kampe. Disse hold skal have forladt hallen, inden den næste gruppe kan komme ind og spille deres kampe.

 

Se oversigt over hvornår dit hold må være i hallen her:

Oversigt over gruppering af hold og tidsinterval i hallen

Opdateret 22.08.2020 kl. 20:30

Søndag den 23. August 2020

Sundbyøster hal 1

U15 Drenge

7.-9. plads

10.-12. plads

 1 – HØJ Håndbold 2 

 2 – Ledøje-Smørum HK 

3 – Rudersdal Håndbold

4 – Københavns Håndboldklub 2

5 – IF Stadion 

6 – Fjordbyerne Håndbold 2

Kl. 8:30 – 13:35

 

Sundbyøster hal 1

U15 Drenge

Finalepulje

4.-6. plads

1 – TMS Ringsted 

2 – Københavns Håndboldklub 1 

3 – Roskilde Håndbold

4 – HØJ Håndbold 1 

5 – Amager Håndbold 

6 – Fjordbyerne Håndbold 1

Kl. 13:40 – 18:30

Sundbyøster hal 2

U9 Pige A

Pulje 1

U9 Piger B

7.-9. plads

1 – Amager SK 1

2 – BK Ydun 1

3 – Rødovre HK 1

4 – Tårnby HK 1 

5 – Tårnby HK 2 

6 – VSH

Kl. 8:30 – 11:35

Sundbyøster hal 2

U9 Pige B

Finalepulje

4.-6. plads

 1 – HØJ 1

2 – IF Stadion 

3 – HØJ 2

4 – BK Ydun 2 

5 – Gentofte Vangede HK 

6 – Rødovre HK 2

Kl. 11:40 – 14:25

Sundbyøster hal 2

U13 Pige A

Finalepulje

5.-7. plads

 1 – Ljunghusens HK Svart

2 – VSH 1

3 – HIK 1

4 – Hvidovre IF 1

5 – Amager SK 1

6- Ledøje-Smørum HK

7 – Amager SK 2

Kl. 14:30 – 19:00

Sundby Hal 1

U11 Drenge C

Finalepulje

5.-7. plads

1 – HIK 3

2 – Københavns Håndboldklub 3

3 – Køge Håndbold 2

4 – Vallensbæk IF

5 – HJ Håndbold

6 – Hvidovre IF 2

7 – Hvidovre IF 3

Kl. 8:30 – 13:10

Sundby Hal 1

U11 Drenge A

Pulje 1

1 – Tårnby HK

2 – HIK 1

3 – VSH

4 – FIF

5 – KFUM København

Kl. 13:15 – 17:00

Sundby Hal 2

U11 Pige A

Pulje 1

1 – Amager SK 1

2 – Greve Håndbold 1

3 – FIF 1

Kl. 9:00 – 12:35

Sundby Hal 2

U11 Drenge B

Finalepulje

5.-8. plads

1 – Holte IF

2 – Københavns Håndboldklub 1

3 – Hvidovre IF 1

4 – Køge Håndbold 1

5 – HIK 2

6 – Amager SK 1

7 – Københavns Håndboldklub 2

8 – Amager SK 2

Kl. 12:40 – 17:30

Sundby Hal 3

U15 Pige A

Finalepulje

5.-8. plads

1 – Amager Håndbold 1

2 – Rudersdal Håndbold 1

3 – BK Ydun

4 – Greve Håndbold

5 – Ledøje – Smørum Håndbold 1

6 – Ledøje – Smørum Håndbold 2

7 – Rødovre HK 1

8 – HØJ Håndbold 1

Kl. 8:30 – 15:30

Travbane

Hallen

U17 Piger

Pulje 1

1 – Ledøje Smørum Håndbold

2 – Rudersdal Håndbold 2

3 – Rudersdal Håndbold 1

4 – Københavns Håndboldklub

5 – VSH

Kl. 8:30 – 12:50

Travbane

Hallen

U19 Piger

Pulje 1

Finale

3.-4. plads

1 – Ledøje – Smørum Håndbold

2 – Rudersdal Håndbold

3 – Amager Håndbold

4 – Dalby G&IF

Kl. 12:55 – 17:00

Amagerhallen

U13 Drenge B

Finalepulje

5.-7. plads

1 – Tårnby HK 1

2 – Amager SK 2

3 – Københavns Håndboldklub 1

4 – VSH 2

5 – Amager SK 1

6 – Ejby IF

7 – BK Ydun 2

Kl. 8:30 – 13:45

Amagerhallen

U13 Drenge B

8.-10. plads

U13 Drenge A

Pulje 1

1 – Tårnby HK 2

2 – Københavns Håndboldklub 2

3 – HIK 2

4 – VSH 1

5 – BK Ydun 1

6 – HIK 1

7 – Holte IF

8 – FIF

13:50 – 18:45

Prismen

U13 Pige B

13.-16. plads

1 – Tårnby HK

2 – TIK Taastrup

3- HIK 2

4 – HIK 3

Kl. 8:30 – 12:35

Prismen

U13 Pige B

Finalepulje 1 og 2

Finale

3.-4. plads

1 – VSH 2

2 – Københavns Håndboldklub 1

3 – FIF 2

4 – VSH 3

5 – Køge Håndbold F

6 – Hvidovre IF 2

Kl. 12:40 – 18:15

Hal C

U13 Pige B

7.-12. plads Pulje 1 og 2

1 – Ljunghusens HK Ljusblå

2 – VSH 4

3 – Køge Håndbold A

4 – CIK Håndbold

5 – Københavns Håndboldklub 2

6 – FIF 1

Kl. 8:30 – 12:35

Hal C

U15 Pige B

Finalepulje

5.-8. plads

1 – Rødovre HK 2

2 – Amager Håndbold 2

3 – CIK Håndbold

4 – Rudersdal Håndbold 2

5 – Ledøje – Smørum 3

6 – HØJ Håndbold 2

7 – Amager Håndbold 3

8 – Københavns Håndboldklub

Kl. 12:40 – 19:00

Kalvebod

Fælled

Skolehal

U11 Pige C

Finalepulje

5.-7. plads

1 – Københavns Håndboldklub 2

2 – Amager SK 3

3 – Dalby G & IF

4 – Tårnby HK 2

5 – Greve Håndbold 2

6 – Gentofte Vangede HK 1

7 – Gentofte Vangede HK 2

Kl. 8:30 – 13:10

Kalvebod

Fælled

Skolehal

U11 Pige B

Finalepulje

4.-6. plads

1 – Tårnby HK 1

2 – Amager SK 2

3 – Kävlinge HK

4 – Københavns Håndboldklub 1

5 – TIK Taastrup

6 – FIF 2

Kl. 13:15 – 17:00

Tårnby

Gymnasium Hal

U10 Drenge

Finalepulje

4.-6. plads

1 – VSH 1

2 – FIF

3 – TMS Ringsted

4 – VSH 2

5 – KFUM København

6 – TMS Ringsted 2

Kl. 8:30 – 11:35

Tårnby

Gymnasium Hal

U10 Pige B

Finalepulje

5.-7. plads

1 – Tårnby HK

2 – BK Ydun 2

3 – VSH 2

4 – VSH 3

5 – VSH 4

6 – TIK Taastrup

7 – TMS Ringsted

Kl. 11:40 – 14:50

Tårnby

Gymnasium Hal

U10 Pige A

Pulje 1

Finale

3.-4. plads

1 – Amager SK

2 – BK Ydun 1

3 – VHC/Vidar 

4 – VSH 1

Kl. 14:55 – 17:30

Hollænder

Hallen

U9 Drenge B

7.-9. plads

10.-12. plads

1 – Tårnby HK 1

2 – VSH 2

3 – HØJ Håndbold B

4 – Tårnby HK 2

5 – Gentofte Vangede HK

6 – Københavns Håndboldklub 2

Kl. 8:30 – 11:35

Hollænder

Hallen

U9 Drenge B

Finalepulje 1

Finalepulje 2

Finale

3.-4. plads

1 – HIK 2

2 – FIF

3 –  

TMS Ringsted 2

4 – Københavns Håndboldklub 1

5 – IF Stadion

6 – HØJ Håndbold C

Kl. 11:40 – 15:35

Hollænder

Hallen

U9 Drenge A

Finalepulje

4.-6. plads

 1 – HIK 1

2 – BK Ydun 1

3 – TMS Ringsted 1

4 – Amager SK 1

5 – VSH 1

6 – HØJ Håndbold A

Kl. 15:40 – 18:30

 

Luk menu